Výlet na Helfštýn

V sobotu 25. května pořádalo sdružení rodičů výlet na hrad Helfštýn. Cesta vlakem díky dobré náladě a spoustě dobrot rychle uběhla. Na nádraží v Lipníku nás sice překvapil déšť, ale od pěší chůze na hrad nás neodradil. V Týnu nad Bečvou jsme si udělali nutnou přestávku na kávu, limonádu, pivo a svačiny z domova. Přestalo pršet a poslední úsek do kopce jsme takto posilněni hravě a rychle zvládli. Na hradě se právě konal IV. ročník FESTIVALU VOJENSKÉ HISTORIE. Na nádvořích hradu vystupovaly skupiny historického šermu z různých období válečných dějin, z nichž nás asi nejvíce zaujali gladiátoři. Viděli jsme také divadlo, břišní tanečnice a kejklíře a zažívali úžasnou atmosféru hradu proměněného ve vojenský tábor.

V areálu celého hradu probíhala soutěž pro děti, bylo možné vyzkoušet střelbu z luku a kuše a všude byla spousta stánků s ručně vyráběným zbožím. Nechyběly ani stánky s dobrým jídlem a pitím. Přes den nás sice ještě několikrát potrápil déšť, ale všichni jsme se z výletu vrátili nadšení. Těšíme se na další výlet v novém školním roce a doufáme, že se k nám přidají další děti, rodiče i prarodiče, protože s námi zažijí opravdu skutečnou zábavu! za SRPŠ Šárka Kadlčíková