Škola v přírodě 2017

Opět po dvou letech jsme poslední týden školního roku odjeli na školu v přírodě. Bylo to moc bezva, prodloužily se nám tím i prázdniny. Autobus nás odvezl do Frenštátu pod Radhoštěm na Horečky. Tady jsme si prošli část nové naučné stezky Beskydské nebe, což je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Mohli jsme tak poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák nás překvapila a skvěle pobavila. Na šesti zastaveních jsme poznávali život ptačích obyvatel okolních stromů. Pod Javorníkem jsme posvačili, vyfotili se a přes skokanské můstky jsme došli do Frenštátu na náměstí, kde jsme si zasloužili dobrou zmrzku a odpočinek. A do Liščího mlýna jsme opět šlapali, už to byly jen 2km. Čekaly nás chatky, kde jsme se ubytovali Druhý den jsme byli s Velkou Liškou. Ta nám ukázala, jak indiánské kmeny žijí, jak loví, jak se pohřbívají a jak si jejich děti hrají. Naučili jsme se indiánské dny a měsíce. Pak jsme vyráběli ve skupinách indiánské talismany a čelenky. Také jsme zahráli přehazovanou i kopanou protože počasí nám hodně přálo a bylo vedro, zařádili jsme i v bazénu. To všechno paní učitelky s námi super zvládly. Večer jsme plnili úkoly a ověřovali nabyté vědomosti při orientačním běhu. Pak už byla večerka a jen „někteří“ hned usnuli. Třetí den jsme navštívili Pohankový mlýn pana Šmajstrly a nakoupili zdravou pohanku, o které jsme se nejen z videa, ale i formou besedy dověděli, jak je dlouhá cesta, než se dostane na náš stůl a jak je zdravé ji mít ve svém jídelníčku. Čerstvá je opravdu výborná, mnohem křupavější než brambůrky! Na zpáteční cestě jsme ještě navštívili Štramberk. Tady jsme měli rozchod na nákup perníkových uší a možnost utratit poslední drobné. Pak už hurá domů plni zážitků. A ještě moc děkujeme všem 5 dospělým, kteří pro nás takový pěkný program vymysleli a starali se o nás nejen ve dne, ale i v noci.