Škola nanečisto 2013

Začátek února je v naší škole ve znamení zápisu budoucích školáků. Abychom dětem usnadnili tento významný krok, spolupracujeme s mateřskou školou a uskutečňujeme společná setkání. Tak si děti mohou vyzkoušet „školu nanečisto“, kdy si sednou do opravdových lavic jako školáci, povídají si, hrají si, kreslí a třeba zpívají. Také letos už proběhlo první z těchto setkání a to ve středu 30. ledna pár dní před zápisem a musím říct, že to dětem velmi prospělo. V den zápisu přišly do školy bez jakýchkoliv zábran a asi se i těšili. A o to nám právě jde, nedělat dětem ze školy strašáka, ale ukázat jim, že se tady spoustu věcí naučí a nikdo nemá zájem jim ublížit.
Děti přijdou do školy zase na jaře a tentokrát mohou vzít sebou i rodiče a ukázat jim, jak jim to bude v lavicích slušet!
Zdenka Fusková