Rej čarodějnic 2010

V pátek poslední dubnový den se na naší škole slétli čarodějnice, ježibaby, čarodějové a baby jagy. Byla to opravdu pěkná sbírka postaviček. Malé, velké, tlusté, tenké, krasavice i ohyzdy, prostě všehochuť. Všichni se shromáždili před školou, aby se vydali po vesnici a s příšerným vřískotem, až zaléhalo v uších a praskaly okenní tabulky, prošli místním úřadem, obchody, či hospodou a vymetali zlé mocnosti. Potom se malé čarodějnice a čarodějové rozdělili a po třídách si prošli pět stanovišť se svýmí postaršími kolegyněmi, u kterých plnili přichystané úkoly jako třeba malovali čarodějnického pomocníka, lovili hmyzí potvůrky v uvařeném lektvaru, poznávali čarodějné bylinky, prolítli si slalomem mezi stromy a v neposlední řadě si pochutnali na zavěšených perníčkách, ale nesměli použít na pomoc ruce. Na závěr všichni dostali upomínkový list a někteří se rozlétli na košťatech jiní se rozešli pěšky.