Projekt kouzelná zahrada

V sobotu 30.dubna 2011 se konala další jarní brigáda na školní zahradě v rámci grantového projektu „Kouzelná zahrada“. Oproti předchozím termínům jsme se sešli ve velkém počtu (bylo nás 11! ) a proto se nám podařilo odvést veliký kus práce.

Maminky a paní učitelky pokračovaly s výsadbou rostlinek a skalniček v druhém patře. Na již vysázených záhonech vytrhávaly plevel a vybíraly kameny ze záhonů.
Vysázené části záhonů pak pokryly štěpkou (tu jsme také získali díky ochotě některých rodičů), aby se zabránilo nadměrnému růstu plevele. V části pod kostelem, v travnaté ploše, byly vysazeny stromky angreštu, keříky rybízu a
maliny.
Tatínkové měli práci fyzicky náročnější. Mezi živá pole vysázená habry montovali ploty z těžkých dřevěných kůlů a desek. Po řádném vyschnutí desek se bude plot ještě natírat; a s tím by mohly pomoci i děti. Plot zatím vypadá velice mohutně, ale jakmile jej dorostou vysázené a zatím malé habry, bude jistě působit zcela přirozeně.
Počasí nám přálo a všichni měli dobrou náladu, a tak se pracovalo od půl deváté až do půl třetí. Pak už jsme se museli chystat na akci Stavění Máje a Pálení čarodějnic na obecním hřišti. Na zahradě nás ještě čeká spousta práce, ale již teď je na ní vidět mnoho změn oproti původnímu stavu.

Věříme, že kolemjdoucí všech generací ocení naši snahu, budou respektovat naši dobrovolnou činnost a nebudou úmyslně ničit naše společné dílo. A pokud se k nám někdo připojí a pomůže nám s úpravami zahrady tak, aby bylo možné ji co nejrychleji předat všem spoluobčanům k užívání, budeme jen rádi.

Šárka Kadlčíková