Matylda ve škole

Ve středu 18. října navštívila ZŠ v Jeseníku nad Odrou francouzská stážistka Mathilde Le Turnier (česky Matylda), pocházející z francouzského regionu Bretaň. Matylda, budoucí paní učitelka, Přijela na týdenní stáž na ZŠ Tyršova1 v Novém Jičíně, kde si mohou žáci již od 6. Třídy zvolit francouzštinu jako druhý cizí jazyk. Příjezd rodilé mluvčí ocenily všechny děti, nejen na Tyršce, ale i u nás v Jeseníku. Matylda měla možnost vidět výuku na málotřídní škole, která ji ve všech směrech nadchla – prostorné a barevné třídy, velké množství pomůcek, interaktivní tabule, pracovní činnosti na školním pozemku, nebo i obyčejné přezouvání dětí do papučí. V hodinách angličtiny žáci místo anglické abecedy procvičili s Matyldou abecedu francouzskou, napočítali francouzsky do 10, dozvěděli se, jak se zdraví Francouzi a nakonec jim Matylda odpovídala na různé zvídavé otázky.
Markéta Fusková