Masopust 2011

V pátek 4. března 2011 jsme na naší škole ukončili období plesů, radovánek a hodování tradičním Masopustem. Děti se oblékly do masek, které si připravily v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností, nebo si donesli masku z domu. Všechny ročníky se sešly v největší třídě školy, kde pro ně už byly nachystány soutěže. Každý žák, který zrovna byl vybrán, soutěžil za svou třídu a získával tak pro ni body, které se nakonec sečetly. Soutěžilo se ve velice netradičních disciplínách, ve kterých děti využily svou šikovnost, zručnost, rychlost, souhru, chytrost či dovednost se domluvit na taktice. Děti si tak zahrály na trojhlavého draka, slepého šermíře, postavily si co nejvyšší stavbu, skládaly zápalky jednou rukou do krabičky nebo lovily poslepu knoflíky ze sklenice s rýží. Ti co zrovna nesoutěžili, hlasitě povzbuzovali své spolužáky a snažili se jim radit jak to udělat líp, aby ta jejich třída vyhrála. Bylo to napínavé až do konce a všichni se při tom dobře bavili, vždyť ani tak nešlo o to, kdo vyhraje. Odměněni byli všichni, každý dostal bonbónek a medaili na památku na dnešní den.