Halloween - spaní ve škole

Ve čtvrtek 5.11.2009 konečně nadešel tolik očekávaný den pro děti 2. ročníku, které se plné očekávání sešly ve své třídě vybaveny spacáky, dýněmi, buchtami od šikovných maminek a jinými potřebami důležitými ke spaní ve škole, kde už na ně čekaly paní učitelka a asistentka. Začalo se vydlabáváním dýní, které po rozsvícení celý večer stylově zdobily prostranství u školy. Následovaly soutěže, při kterých si děti vyzkoušely pomocí košťat vypůjčených od čarodějnic vstřelení tenisáku do branky nebo slalom mezi netopýry. Při soutěžích všem vyhládlo a tak se společně pustili do přípravy večeře, která všem moc chutnala. Potom už se vypravili na večerní procházku ve strašidelných maskách s lampiony po Jeseníku, z které se vrátili vymrzlí, ale spokojení a každý si začal hledat místo ke spaní blízko svého kamaráda. Okolo 23 hodiny po strašidelné pohádce děti pomalu usínaly, ale kolem 5 hodiny už první nespavci byli zase vzhůru a pomalu to ve třídě začalo ševelit. Když se vzbudili všichni a pochutnali si na buchtách od maminek, si děti mohly vyrobit strašidýlka z papíru, ořechů či vyzkoušet znalost strašidel v kvízu. V neposlední řadě si vyzkoušely samotné strašení v maskách po všech třídách školy. S lítostí, že už je konec a plni dojmů se v pátek po vyučování děti rozešly k domovům, kde se mohly se svými zážitky pochlubit se svými nejbližšími.