Dopravní výchova 2016

Dopravní výchovy na dopravním hřišti v Odrách se děti zúčastnily v pátek 30. září. V první části si žáci 3., 4. a 5. ročníku zopakovali dopravní předpisy, vybavení kola a dopravní značky. Ve druhé části, která byla pro ně zábavnější, jezdili na kole. Nebyla to ale žádná legrace. Museli trénovat jízdu zručnosti a zvládnout jízdu ve městě. Všichni se moc snažili, ale chyb bylo docela dost. Pro bezpečnost malých cyklistů je nutné, abychom se nejen ve škole, ale i v rodinách snažili dětem vysvětlit, jak se chovat v silničním provozu. Do jara se budou žáci 4. ročníku snažit, aby získali průkaz cyklisty. Budou se snažit i někteří páťáci, kterým se nepodařilo jej získat. Malí třeťáčci zde byli poprvé.Budou tak mít delší přípravu na získání průkazu. Do jara 2017 se žáci musí připravit opět na dopravní soutěž, ve které měla naše škola výborné výsledky. Tak držme palce.