140. let ZŠ

V předvánočním čase žáci naší školy s pomocí rodičů a přátel školy uspořádali školní akademii. Přípravy začaly již na podzim, kdy jsme začali nacvičovat pohádku O dvanácti měsíčkách. Tato muzikálová verze byla podle scénáře Zdeňka Svěráka z filmové pohádky Tři bratři. Pilně jsme chystali kostýmy, kulisy a rekvizity. Dne 16. prosince byl ten významný den. Maminky a babičky napekly cukroví, rodiče nachystali sál. Pozváno bylo mnoho hostů, mezi nimi i bývalí učitelé a spolupracovníci školy. S dětmi pak přišly celé rodiny. Na stolech byly dárečky vyrobené v dílnách a nechybělo ani malé pohoštění. Všichni se však těšili na nás. Moc jsme se snažili ukázat, co umíme. Koledy zněly celým sálem. Velice pěkně naši akademii zahájila Amálka Štecová s maminkou písničkou Tři oříšky. Vystoupení s angličtinkou bylo veselé. Prvňáčci a druháčci si nachystali taneční vystoupení s názvem Vosy, sportovci skákali přes švihadla a cvičili s míči. Překvapili nás bývalí spolužáci: Barča Fusková, René Lušovský a Vojta Glogar, kteří hráli na hudební nástroje. Se svými zpěváky, bývalými žáky naší školy, přijela paní Brázdová. Ale všichni se těšili na naši pohádku O dvanácti měsíčkách. Ta měla velký úspěch, sklidili jsme úžasný potlesk. Moc hezky se nám hrálo a děkujeme za neutichající potlesk. Jsme rádi, že jsme se mohli v tomto předvánočním čase zastavit a být spolu. Sára Langerová